واکنش نشان دادن مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی

واکنش نشان دادن: مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی کانال تخصصی قتل اخبار حوادث همسرکشی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ! ، یلن&quot، دلار درگیر خانم&quot

گمانه‌زنی‌ها جهت گزینش جایگزین زن یلن به عنوان رییس فدرال رزرو باعث گرانی و ارزانی دلار در برابر سایر ارزهای مهم شد؛ نوساناتی که بازار ارز کشور عزیزمان ایران را

! ، یلن&quot، دلار درگیر خانم&quot

دلار درگیر خانم"یلن"!

عبارات مهم : ایران

گمانه زنی ها جهت گزینش جایگزین زن یلن به عنوان رییس فدرال رزرو باعث گرانی و ارزانی دلار در برابر سایر ارزهای مهم شد؛ نوساناتی که بازار ارز کشور عزیزمان ایران را نیز بی تاثیر نگذاشت.

به گزارش ایسنا، تحولات بازار جهانی ارز در هفته گذشته از این حکایت دارد که ارزش دلار در برابر ین ژاپن ۰.۱۳ درصد و در برابر فرانک سوئیس تا ۱.۳ درصد تقویت شد و همچنین ارزش یورو در برابر دلار تا ۱.۴۷ و پوند ۰.۴۶ درصد کم کردن یافته است.

! ، یلن&quot، دلار درگیر خانم&quot

نوسانات دلار در حالی در بازارهای جهانی ثبت شد که در این میان یکی از دلایل مهم به جریان عوض کردن زن یلن به عنوان مدیر کل بانک مرکزی آمریکا بر می گردد. “تیلور” استاد اقتصاد دانشگاه استنفورد یکی از کاندیداهای مطرح جهت تصاحب این پست هست. وی اعتقاد صریحی نسبت به زیاد کردن سریع قیمت بهره در آمریکا دارد. در این شرایط حمایت بعضی از اعضای کنگره آمریکا از تیلور جهت تصدی ریاست فدرال رزرو عاملی شد جهت زیاد کردن ارزش دلار در هفته گذشته.

اما در برابر دو کاندیدای دیگر قرار دارند؛ یک نفر زن یلن مدیر فعلی و همچنین “پاول” عضو هیات مدیره فدرال رزرو که این افراد اعتقاد به زیاد کردن تدریجی و کند قیمت بهره هستند. در سوی دیگر نام “کوهن” مشاور مدیر جمهور آمریکا جهت تصدی این پست مطرح شد. مواضع این افراد در رابطه با قیمت بهره موجب اثرگذاری بر کم کردن ارزش دلار بود.

گمانه‌زنی‌ها جهت گزینش جایگزین زن یلن به عنوان رییس فدرال رزرو باعث گرانی و ارزانی دلار در برابر سایر ارزهای مهم شد؛ نوساناتی که بازار ارز کشور عزیزمان ایران را

به هرحال طی سال های اخیر همواره یلن اعتقاد بوده که باید قیمت بهره در آمریکا به صورت کند عوض کردن کند و معمولا نیز در فواصل طولانی و با رشد بسیار پایینی همراه بوده هست. وی بانوی حدودا ۷۰ ساله آمریکایی است که به عنوان نخستین زن در تاریخ ۱۰۰ ساله تاسیس بانک مرکزی آمریکا عهده دار سمت ریاست بانک مرکزی این کشور در فوریه ۲۰۱۴ شده است است.

طبق اعلام بانک مرکزی دیگر علت تقویت ارزش دلار به انتشار بهتر از انتظار ارقام اقتصادی آمریکا از جمله خرده فروشی و رشد اقتصادی فصل سوم در این کشور بر می گردد.

گذری بر بازار ارز ایران

اما هفته گذشته بازار ارز کشور عزیزمان ایران شاهد نوسان قابل توجهی در مرکز مبادلات ارزی یعنی جایی که بانک مرکزی قیمت گذاری ارز را برعهده دارد بود. این در حالی است که در ابتدای هفته در یک روز و در رشدی بی نظیر قیمت دلار ۳۰ تومان زیاد کردن و در برابر یورو تا ۴۰ تومان کم کردن قیمت داشت.

! ، یلن&quot، دلار درگیر خانم&quot

آنچه بانک مرکزی در رابطه با این نوسان توضیح داد تاکیدی بود بر تحولات هفته اخیر بازار جهانی ارز و عوض کردن ارزش دلار و یورو. طبق توضیح کریمی-رئیس اداره صادرات بانک مرکزی- قیمت برابری یورو/ دلار در آخر کاری روز جمعه نسبت به روز پنج شنبه هفته ماقبل آن در بازار ارز خارجی با کم کردن ۱.۸۷ درصدی مواجه شده است که این عنوان در تعیین قیمت دلار و یورو در بازار بین بانکی کشور عزیزمان ایران موثر بوده است.

در این توضیحات آمده بود که سیاست بانک مرکزی اروپا جهت زیاد کردن وقت برنامه خرید اوراق قرضه تا سپتامبر ۲۰۱۸، تنش در بخش کاتولونیای اسپانیا و همچنین انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا مشمول بر رشد سه درصدی تولید ناخالص ملی و تقویت احتمال اجرای برنامه اصلاح مالیاتی و از سویی دیگر زیاد کردن قیمت بهره آمریکا موجب کم کردن ارزش یورو در برابر دلار آمریکا شد که در مجموع در بازار ارزی کشور عزیزمان ایران نیز تاثیر گذاشت و کم کردن ۳۹ تومانی قیمت یورو و زیاد کردن ۳۰ تومانی قیمت دلار را رقم زد.

گمانه‌زنی‌ها جهت گزینش جایگزین زن یلن به عنوان رییس فدرال رزرو باعث گرانی و ارزانی دلار در برابر سایر ارزهای مهم شد؛ نوساناتی که بازار ارز کشور عزیزمان ایران را

در سویی دیگر در بازار آزاد که اکنون دلار حدود یک ماه است در قیمت بالای ۴۰۰۰ تومان نوسان می کند در دو روز ابتدایی هفته رشد تندتری داشت و تا ۴۰۷۰ تومان هم پیش رفت، ولی در ادامه روالی معمول به خود گرفت. مدیر کل بانک مرکزی در هفته جاری موضع خود در رابطه با دوام قیمت دلار در بالای ۴۰۰۰ تومان را اعلام کرد. سیف، گفت که این بانک همواره در حال نظارت بر بازار و ورود به آن در مواقعی است که دچار نوسانات هیجانی می شود به هر صورت اکنون تا حدودی به نظر می رسد قیمت از دامنه مجاز و منطقی خود بالاتر رفته که امیدواری جهت اصلاح آن وجود دارد.

این در شرایطی است که کرباسیان- وزیر اقتصاد- در روزهای اخیر تاکید داشته که دوام دلار در قیمت بیش از ۴۰۰۰ تومان صحت ندارد.

! ، یلن&quot، دلار درگیر خانم&quot

واژه های کلیدی: ایران | بازار | مرکزی | آمریکا | آمریکایی | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz