واکنش نشان دادن مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی

واکنش نشان دادن: مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی کانال تخصصی قتل اخبار حوادث همسرکشی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دلیل پایین آمدن قدرت خرید مردم

یک کارشناس حوزه کار زیاد کردن شکاف میان قشر مرفه و ضعیف جامعه را موجب کم کردن قدرت خرید مردم و طبقات محروم دانست و گفت: به علت پایین بودن قدرت خرید، زیاد افراد

دلیل پایین آمدن قدرت خرید مردم

دلیل پایین آمدن قدرت خرید مردم

عبارات مهم : خارجی

یک کارشناس حوزه کار زیاد کردن شکاف میان قشر مرفه و ضعیف جامعه را موجب کم کردن قدرت خرید مردم و طبقات محروم دانست و گفت: به علت پایین بودن قدرت خرید، زیاد افراد به خرید کالاهای بی کیفیت و ارزان روی می آورند.

علی اکبر لبافی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر میان مرفه ترین و ضعیف ترین طبقات جامعه شکاف به وجود آمده و این امر در تولید داخلی و بازار کار تاثیر گذاشته است به نحوی که افراد ضعیف و میانگین به پایین جامعه به خرید کالاهای بنجول و بی کیفیت که قیمت نازلی دارند، روی آورده و بخش مرفه جامعه که درآمد بسیار خوبی دارد به سمت خرید کالاهای گران قیمت رفته و عالی ترین نوع خارجی را مصرف می کند.

وی ادامه داد: در چنین معادله نابرابری باید دولتمردان و مسئولان امر اهتمام خود را به کار گیرند و از کمک در قالب تبصره و مصوبه و شعار بپرهیزند و به شکل عملی حمایت خود را نشان دهند.

دلیل پایین آمدن قدرت خرید مردم

این کارشناس حوزه کار با بیان اینکه سیستم بنگاههای اقتصادی به تسهیلات ارزان قیمت نیاز دارد، خاطرنشان کرد: دولت باید جهت دوام و بقای بنگاهها، معافیتهای مالیاتی و بیمه ای وضع کند و دستگاههای اجرایی از واحدهای تولیدی زیرمجموعه خود حمایت کنند.

به گفته لبافی، متولی اقتصاد کشور بخش خصوصی، تعاونی و اصناف است و کارها اجرایی با بخشهای اقتصادی است و دولت صرفا نقش تسهیل کننده و هدایتگرانه دارد.

یک کارشناس حوزه کار زیاد کردن شکاف میان قشر مرفه و ضعیف جامعه را موجب کم کردن قدرت خرید مردم و طبقات محروم دانست و گفت: به علت پایین بودن قدرت خرید، زیاد افراد

وی اجرای کامل قانون اصلاح فضای کسب و کار را خواستار شد و با تاکید بر لزوم برطرف موانع تولید، اظهار کرد: دولت باید با اعمال بخشودگی مالیاتی و تخفیف در بیمه و عوارض و تامین مواد اولیه از تولید کننده داخلی حمایت و در کنار آن فضا جهت سرمایه گذاران خارجی را که در کشور به تولید می پردازند، مهیا کند.

یکی از مولفه های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی، ارتقای تولید و برطرف موانع کسب و کار به شمار می رود.

قانون اصلاح مستمر محیط کسب وکار، در ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. بااهمیت ترین اهداف این قانون که با رویکرد برطرف موانع تولید و سرمایه گذاری تدوین شده، عبارت از تسهیل شروع کسب وکار به خاص از طریق تسریع در صدور مجوزها، براق سازی اطلاعات و آمار مورد نیاز فعالان اقتصادی، ایجاد دسترسی به بازار جهت تولیدکنندگان کوچک و هدایت ظرفیت های سیاست خارجی در جهت زیاد کردن صادرات غیرنفتی و جذب سرمایه خارجی است.

دلیل پایین آمدن قدرت خرید مردم

واژه های کلیدی: خارجی | قانون | اقتصادی | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz