واکنش نشان دادن مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی

واکنش نشان دادن: مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی کانال تخصصی قتل اخبار حوادث همسرکشی

گت بلاگز اخبار بین الملل سخنان ترامپ پیش از حمله به سوریه

رئیس جمهوری آمریکا پیش از حمله به سوریه، آن را اعلام کرد و در پی آن نیروهای آمریکایی با همکاری فرانسه و انگلیس دست به حملات هوایی علیه “تاسیسات شیمیایی” سوریه ز

سخنان ترامپ پیش از حمله به سوریه

سخنان ترامپ پیش از حمله به سوریه

عبارات مهم : روسیه

رئیس جمهوری آمریکا پیش از حمله به سوریه، آن را اعلام کرد و در پی آن نیروهای آمریکایی با همکاری فرانسه و انگلیس دست به حملات هوایی علیه “تاسیسات شیمیایی” سوریه زدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، متن کامل صحبت دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا در اعلام حمله هوایی علیه سوریه همراه با ادعاهای همیشگی اش در ذیل آمده است:

سخنان ترامپ پیش از حمله به سوریه

«شهروندان آمریکایی من، مدتی قبل، من به نیروهای نظامی آمریکا دستور دادم تا دست به حملات دقیق علیه مواضعی که تاسیسات شیمیایی بشار اسد، مدیر جمهوری سوریه هست، بزنند. یک عملیات یکسان با نیروهای نظامی فرانسه و انگلیس در حال انجام هست. ما از هردوی آنها تقدیر می کنیم. من راجع به علت این حمله با شما گفتگو می کنم.

یک سال قبل، اسد حمله ای با سلاح شیمیایی علیه مردم بیگناهش انجام داد. آمریکا با 58 حمله موشکی به آن حمله پاسخ داد و 20 درصد از نیروی هوایی سوریه را نابود کرد.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از حمله به سوریه، آن را اعلام کرد و در پی آن نیروهای آمریکایی با همکاری فرانسه و انگلیس دست به حملات هوایی علیه “تاسیسات شیمیایی” سوریه ز

شنبه گذشته، اسد بار دیگر از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان بیگناهش استفاده کرد و این بار، در شهر دوما در نزدیکی دمشق. این قتل عام یک نشانه کامل در الگوی استفاده از سلاح شیمیایی است.

این حمله باعث کشته شدن مادران، پدران، کودکان و نوزدان شده است هست. اینها کارها یک مرد نیست بلکه جرایمی است که یک هیولا می تواند انجام دهد.

در پی کارها وحشتناک جنگ اول جهانی، جامعه متمدن جهت توقف تسلیحات شیمیایی با یکدیگر متحد شدند. تسلیحات شیمیایی نه تنها خطرناک هستند بلکه باعث درد و زحمت شدیدی می شوند و تخریب گسترده بر جای می گذارند.

سخنان ترامپ پیش از حمله به سوریه

هدف کارها ما در حمله به سوریه ایجاد یک بازدارندگی قدرتمندتر علیه تولید، گسترش و استفاده از تسلیحات شیمیایی هست. ایجاد این بازدارندگی جهت منافع امنیت ملی ما حیاتی هست. تصویر العمل یکسان آمریکا، انگلیس و فرانسه به این کارها تمامی ظرفیت های قدرت ملی ما مشمول بر امور نظامی، مالی و دیپلماتیک را یکپارچه می سازد. ما آماده ایم تا زمانیکه اسد استفاده از عوامل شیمیایی را کنار نگذارد و متوقف نکند، دست از این حملات برنداریم.

من جهت دو کشوری که مسئول حمایت، تجهیز و کمک مالی به دولت اسد هستند، پیامی دارم.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از حمله به سوریه، آن را اعلام کرد و در پی آن نیروهای آمریکایی با همکاری فرانسه و انگلیس دست به حملات هوایی علیه “تاسیسات شیمیایی” سوریه ز

از کشور عزیزمان ایران و روسیه می پرسم؛ کدام کشور است که دوست دارد تا در قتل عام زنان، مردان و کودکان شریک باشد؟

کشورهای دنیا را می توان با دوستانشان قضاوت کرد. هیچ کشوری با حمایت کشورهای سرکش، مستبدان وحشی و دیکتاتورهای قاتل مدت مدیدی موفق نبوده است.

سخنان ترامپ پیش از حمله به سوریه

در سال 2013، ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه و دولتش به دنیا قول دادند که آنها از بین بردن تسلیحات شیمیایی سوریه را تضمین می کنند. حمله اخیر در سوریه و تصویر العمل امروز ما نتیجه مستقیم ناکامی روسیه در انجام آن تعهد است.

روسیه باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد در همین مسیر تاریک قدم بردارد یا به جامعه متمدن که مجری ثبات و صلح هست، بپیوندد. شاید روزی ما در کنار روسیه یا حتی کشور عزیزمان ایران قرار بگیریم یا شاید هم این اتفاق نیفتد.

من این را می گویم: آمریکا پیشنهادات زیادی دارد.

در سوریه، آمریکا در حال انجام آنچه است که جهت حفاظت از مردم آمریکا ضرورت دارد. در سال گذشته، قریب به 100 درصد از قلمروی سوریه که تحت کنترل داعش بود، آزاد شد و آنها از بین رفتند.

آمریکا دوستی های خودش را در سراسر خاورمیانه مجددا ایجاد کرده هست. ما از شرکای خود می خواهیم که مسئولیت بیشتری را جهت حفاظت از کشورهایشان بپذیرند که مشمول بر تامین منابع مالی زیاد جهت منابع، تجهیزات و تمامی کارها جهت مقابله با داعش می شود.

شراکت زیاد از جانب دوستانمان مشمول بر عربستان، امارات، قطر، مصر و سایر کشورها می تواند ضامن این مساله باشد که کشور عزیزمان ایران از جانب از بین بردن داعش دیگر منتفع نمی شود.

آمریکا به دنبال حضور نامحدود در سوریه نیست. همزمان با شراکت زیاد کشورهای دیگر، ما به دنبال این هستیم که روزی نیروهایمان را به منزل بازگردانیم.

کشته شدن آمریکایی ها مسبب صلح و امنیتی پایدار در خاورمیانه نمی شود. اینجا مکانی مسئله دار هست. ما تلاش می کنیم تا آن را بهتر کنیم ولی اینجا یک مکان مسئله دار هست. آمریکا یک شریک و یک دوست است ولی آینده این منطقه در دستان مردم آن است.

در یک قرن گذشته، ما شاهد تاریک ترین بخش روح انسانی بوده ایم. ما شاهد عذابی بوده ایم که رها شد. در آخر جنگ اول جهانی، بیش از یک میلیون نفر با سلاح شیمیایی کشته یا زخمی شدند. ما هرگز نمی خواهیم شاهد بازگشت چنین مساله ای باشیم.

بنابراین، امروز کشورهای انگلیس و فرانسه با همکاری آمریکا از قدرت بر حق خود در مقابله با وحشی گری استفاده کرده اند.

امروز، من از تمام آمریکایی ها می خواهم تا جهت نیروهایمان و متحدانمان که دست به این حمله زدند، دعا کنند.

ما از خدا می خواهیم تا آرامش را به مردم زحمت دیده سوریه بازگرداند. ما از خدا می خواهیم تا تمام این منطقه را به سمت آینده ای با شکوه و صلح آمیز هدایت کند.

ما از خدا می خواهیم تا ناظر باشد.

از شما تقدیر می کنم.»

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | آمریکا | استفاده | شیمیایی | آمریکایی | حمله به سوریه | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz