واکنش نشان دادن مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی

واکنش نشان دادن: مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی کانال تخصصی قتل اخبار حوادث همسرکشی

گت بلاگز اخبار حوادث پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پشت درهای بسته

نخستین جلسه پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پسرانه معین صبح دیروز با حضور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران و خانواده‌های شاکی در شعبه ششم بازپرسی دادسرای ارشاد برگ

پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پشت درهای بسته

پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پشت درهای بسته

عبارات مهم : آموزش

نخستین جلسه پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پسرانه معین صبح دیروز با حضور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران و خانواده های شاکی در شعبه ششم بازپرسی دادسرای ارشاد برگزار شد.این جلسه پشت درهای بسته و در حالی برگزار شد که به درخواست خانواده دانش آموزان، متهم هنگام بیان بیانات شاکی ها بیرون از اتاق نگه داشته شد.در حالی که صبح دیروز مسئولان دادسرا از ورود خبرنگاران رسانه ها به داخل مجتمع قضایی خودداری می کردند، تأکید داشتند که جلسه پیگیری به پرونده غیرعلنی هست. این جلسه تا ظهر طول کشید و خانواده 7 تن از شاکی ها بیانات خود را جهت بازپرس پرونده و جعفری دولت آبادی – دادستان تهران- که به لحاظ اهمیت عنوان در جلسه حضور پیدا کرده بود تشریح کردند.

به گزارش کشور عزیزمان ایران ، در پی آزار و اذیت تعدادی از دانش آموزان مدرسه پسرانه درغرب تهران، شکایت اولیای دانش آموزان قربانی این جنایت علیه متهم مهم پرونده روزچهارشنبه تسلیم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 21 پایتخت کشور عزیزمان ایران – مجتمع قضایی ارشاد- شد و بعد از آن 8 دانش آموز در این پرونده به شرکت پزشکی قانونی پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شدند تا بعد از معاینه و انجام آزمایشات پزشکی عنوان تعرض به فرزند ها روشن شود.

بررسی اوضاع جسمی دانش آموزان

پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پشت درهای بسته

دکتر احمد شجاعی، ریاست شرکت پزشکی قانونی درگفت و گوی اختصاصی با «ایران» راجع به این پرونده گفت: از میان 8 دانش آموزی که از طریق دادسرا به پزشکی قانونی فرستاده شدند، فقط 6 نفر حضور پیدا کردند و با توجه به اینکه والدین و دانش آموزان تمایلی به معاینه فیزیکی فرزندانشان نداشتند، ما نتوانستیم معاینه ای انجام دهیم ولی با توجه به اوضاع معنوی و روانی دانش آموزان آنها را به روانشناس معرفی کردیم تا تحت روانکاوی قرار بگیرند.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به حساسیت این پرونده آیا معاینه فیزیکی روی دانش آموزان انجام نشده تا ابعاد تاریک این پرونده روشن شود، تصریح کرد: در درجه نخست این خواست خود والدین بود و دوم اینکه دستور قاضی بر «عنداللزوم» بودن معاینه فیزیکی بود از این رو ما فقط معاینات روانشناسی را روی دانش آموزان انجام دادیم.

نخستین جلسه پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پسرانه معین صبح دیروز با حضور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران و خانواده‌های شاکی در شعبه ششم بازپرسی دادسرای ارشاد برگ

دکتر شجاعی در ادامه تأکید کرد: بعد از معاینات دقیق از میان 6 دانش آموزی که به پزشکی قانونی مراجعه کرده بودند اوضاع معنوی دو تن از فرزند ها چندان مناسب نبود و تشخیص بر این بود که این دو دانش آموز نیاز به مواظبت بیشتری دارند به همین خاطر آنها را به روانشناس معرفی کردیم تا مراحل درمانشان تکمیل شود ضمن اینکه 4 دانش آموز دیگر مسئله حادی به لحاظ روانی نداشتند. وی در ادامه افزود: در حال حاضر معاینه روان پزشکی از متهم صورت نگرفته هست. ولی در صورتی که دادگاه این فرد را جهت معاینه به پزشکی قانونی ارجاع دهد کارها مورد نیاز را انجام می دهیم.

دانش آموزان از لحاظ معنوی آسیب دیده اند

مهدی صابری- مدیر بخش معاینات روانپزشکی- شرکت پزشکی قانونی کشور نیز گفت: دانش آموزان اتفاق غیر اخلاقی دبیرستان تهران، جهت انجام معاینات روان شناسی به پزشکی قانونی مراجعه کردند و مورد معاینه قرار گرفتند و مشخص شد که دچار آسیب روانی شده است اند.

این دانش آموزان به همراه والدین خود به پزشکی قانونی مراجعه کردند و فردی از اولیای مدرسه همراه آنها نبود.وی با اشاره به اینکه این معاینات از نظر آسیب های روانی وارد شده است به این دانش آموزان بود، ادامه داد: من از آسیب های جسمی مطلع نیستم، بلکه پزشکان مسئول به این بخش باید اعلام نظر کنند. این دانش آموزان از نظر سلامت روانی به علت آزارها و سوء استفاده های جنسی مورد بررسی قرار گرفتند، لیکن رفتارها و صحبت هایی در مورد پرسشها جنسی با آنها صورت گرفته که این دانش آموزان آمادگی آن را نداشتند و به همین علت آزار تلقی می شود.

پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پشت درهای بسته

در بررسی ها مشاهده شد که این دانش آموزان مورد آزار قرار گرفته اند و شاید هم بعدها آسیب های روانی آنها ظاهر شود و در مجموع نتیجه بررسی ها و معاینات به دادسرا اعلام خواهد شد.

وی در مورد سن دانش آموزان مراجعه کننده به پزشکی قانونی هم گفت: آنان در پایه هفتم و هشتم تحصیل می کنند و حدود 13تا 14 سال سن دارند.

نخستین جلسه پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پسرانه معین صبح دیروز با حضور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران و خانواده‌های شاکی در شعبه ششم بازپرسی دادسرای ارشاد برگ

صابری اضافه کرد: با توجه به سؤال هایی که از این دانش آموزان پرسیده شد، متوجه شدیم که آنها قبلاً تجربه اذیت و آزرهای جنسی را نداشتند و نحوه توضیحاتی که بیان می کردند، نشان می داد که نسبت به سن و سالشان از آموزش های متناسب با سن ارزش به وسیله خانواده در خصوص پرسشها جنسی برخوردار نبودند.

در واقع مطالبی که از سوی متهم به آنها گفته شده است جهت آنها جالب بود و موجب کنجکاوی آنها شده است و همین طور بخشی هم موجب لذت آنها بوده که مورد استقبال قرار گرفته اند و از آنها سوء استفاده شده است است.

پیگیری به پرونده ناظم مدرسه پشت درهای بسته

هیچ کدام از والدین رضایت نداده اند

پدر یکی از این دانش آموزان در گفت و گو با کشور عزیزمان ایران در پاسخ به این سؤال که آیا والدین و فرزند ها تمایلی به معاینه بالینی نداشتند، گفت: ما از زمانی که پرونده را پیگیری کردیم میل به داشتیم تا جهت روشن شدن همه ابعاد پرونده هر نوع آزمایش و معاینه ای که مورد نیاز است صورت گیرد. از آنجایی که در هفته گذشته – روز چهارشنبه – در جهت پیگیری پرونده خانواده ها به همراه فرزندان ارزش به پلیس امنیت ارجاع داده شدند، در آنجا مشاوران این مرکز هریک از دانش آموزان را به طور جداگانه مورد روانکاوی قرار دادند و در نهایت در همانجا به ما اعلام کردند که نیازی به معاینه بالینی نیست. به همین خاطر هم ما بر اساس نظر کارشناسان و روانشناسان پلیس امنیت نیازی به معاینه بالینی ندیدیم.

با این حال هر لحظه که نیاز باشد حاضر هستیم تا هر معاینه یا آزمایشی از فرزند ها صورت گیرد.وی راجع به نخستین جلسه پیگیری به پرونده که روز گذشته برگزار شد هم خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته بعضی از والدین بیانات ارزش را در دادگاه بیان کرده بودند و صبح روز گذشته هم ما که 7 خانواده بودیم به همراه فرزندانمان به دادگاه مراجعه کردیم که در آنجا هم بازپرس پرونده با یکایک دانش آموزان صحبت کرد و بیانات ارزش را در پرونده ثبت کرد. البته قرار شد تا سایر خانواده ها هم که بنابر هر علتی نتوانستند در دادگاه حضور پیدا کنند، در روزهای آتی با مراجعه به شعبه ششم مجتمع قضایی ارشاد شکایات ارزش را در پرونده ثبت نمایند.این پدر در پاسخ به این سؤال که آیا خود متهم هم در دادگاه حاضر بود یا خیر، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ما از دادگاه خواسته بودیم تا متهم با فرزند های ما روبه رو نشود، او را ندیدیم ولی ظاهراً او وکیل گرفته تا پیگیر پرونده اش باشد.

وی در این خصوص که اخباری مبنی بر رضایت بعضی از والدین انتشار یافته آیا صحت دارد نیز گفت: هیچ کدام از والدین رضایت نداده اند و همه آنها با جدیت پیگیر شکایت ارزش هستند. توصیه ای که باید به آن اشاره کنم آن است که متأسفانه امروز که ما نیازمند حمایت و پشتیبانی مدرسه و بخصوص آموزش و پرورش هستیم، پشت مان را خالی کرده اند و از آموزش و پرورش خبرهایی منتشر می شود که تجاوزی صورت نگرفته و مدرسه هم مدام به والدین دانش آموزان می گوید که یک خطاکار بوده که ما او را اخراج کرده ایم و همه چیز تمام شده است هست. در حالی که این فاجعه جهت ما والدین و دانش آموزان این مدرسه تمام نشده است.

وی در آخر تأکید کرد: با روشن شدن این مسأله زوایای پنهان دیگری هم از عملکرد مسئولان این مدرسه روشن شده است هست. به طوری که متوجه شده است ایم که در این مدرسه ساقی مشروبات الکلی و مواد مخدر هم وجود داشته و دانش آموزان براحتی در زنگ تفریح و در سرویس های بهداشتی اقدام به استعمال مواد مخدر یا مشروبات الکلی می کردند و این تأسفبار است که در مدرسه ای که والدین با خیالی آسوده فرزندانشان را به آنجا می فرستند چنین حوادثی رخ دهد.این مرد که از عملکرد آموزش و پرورش ابراز نارضایتی داشت در ادامه گفت: بر خلاف عملکرد ضعیف وزارت آموزش و پرورش از دستور رهبر معظم انقلاب و ریاست قوه قضائیه تقدیر می کنم که تاکنون در این مسیر با صمیمیت همراه و یاور ما بوده اند. ضمن اینکه ما فیلم دیگری غیر از فیلمی که در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … دست به دست می شود داریم که متهم با صراحت به اسامی دانش آموزان و نوع ارتباطش با آنها اشاره کرده که در صورت لزوم و نرسیدن به حق مان آن را منتشر خواهیم کرد.

آموزش و پرورش از بار مسئولیت شانه خالی کرد

مادر یکی از دانش آموزان هم در خصوص این پرونده گفت: متأسفانه آموزش و پرورش از همان ابتدا موضع خودش را روشن کرد و براحتی اخبار کذب مبنی بر عدم تجاوز به دانش آموزان را منتشر می کند. این در حالی است که ما فرزندان مان را جهت تحصیل و آموزش و مواظبت به متهم پرونده نسپرده بودیم، ما فرزند های مان را در ابتدا به آموزش و پرورش و در مرحله بعد هم به مدرسه سپرده بودیم ولی هنگامی که هم مدرسه و هم آموزش و پرورش از بار مسئولیت شانه خالی می کند ما فقط باید متأسف شویم.وی در خصوص تعداد شاکیان این پرونده افزود: به طور قطع دانش آموزان بیشتری در جریان این پرونده آسیب دیده اند ولی بعضی از والدین به خاطر وحشت از آبرو ترجیح می دهند سکوت کنند و پیگیر قضیه نباشند ولی من به شخصه تا آخر پیگیری به این پرونده و محکوم شدن متهمان آن کوتاه نخواهم آمد.

این مادر در پاسخ به این سؤال که آیا فرزند تان را پیش روانشناس برده اید، خاطرنشان کرد: فرزندم را پیش یک روانشناس بردم و او به من گفت که به دنبال از بین بردن و پاک کردن این قضیه از ذهن فرزندت نباش چون این مسأله امکان پذیر نیست و فرزندت تا آخر عمر نمی تواند آن را فراموش کند. این جهت من که یک مادر هستم بسیار دردناک است.مادر دانش آموز بزه دیده ضمن اشاره به دوربین های مداربسته مدرسه اظهار کرد: مسئولان مدرسه باید پاسخگو باشند آیا زمانی که فرزند ها به وسیله متهم مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند دوربین ها خاموش بوده و در هیچ حافظه ای ثبت نشده هست. مگر نه اینکه دوربین ها جهت ضبط تخلفات احتمالی راه اندازی می شوند بعد آیا تصویری وجود نداشته؟!

این مادر در پاسخ به این سؤال که نخستین بار چه زمانی به مسأله فساد در مدرسه پسرتان پی بردید، تصریح می کند: چند وقت قبل فیلمی را در گوشی پسرم دیدم که در آن متهم با چندینه نفر از دانش آموزان در داخل نمازخانه نشسته بودند و ما بین ارزش حرف های رکیکی رد و بدل می شد به طوری که این شخص براحتی از اعمالی که با بعضی دانش آموزان انجام داده تعریف می کرد و فرزند ها هم بدون هیچ تعارفی با او همکلام می شدند. دیدن این تصویرهای مرا بشدت مشکوک کرد و از آن بعد پیگیر قضیه شدم تا اینکه پشت پرده این فاجعه هویدا شد. دومین جلسه پیگیری به اتهام این ناظم صبح یکشنبه در دادسرای ارشاد برگزار می شود.

واژه های کلیدی: آموزش | فرزند | مدرسه | پزشکی | پرونده | قانونی | والدین | فرزندان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz