واکنش نشان دادن مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی

واکنش نشان دادن: مراجع قضایی عذاب وجدان انتظامی کانال تخصصی قتل اخبار حوادث همسرکشی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات حرفهای خواندنی2دختری که جهت رفتن به استادیوم،پسر شدند

ورود میهمانان ناخوانده به استادیوم ها، اتفاق جالبی بود که در سال 96 زیاد از سال های گذشته شاهد وقوع آن در فوتبال باشگاهی کشور عزیزمان ایران بودیم. دختران فوتبال

حرفهای خواندنی2دختری که جهت رفتن به استادیوم،پسر شدند

حرفهای خواندنی2دختری که جهت رفتن به استادیوم،پسر شدند

عبارات مهم : تصویر

ورود میهمانان ناخوانده به استادیوم ها، اتفاق جالبی بود که در سال 96 زیاد از سال های گذشته شاهد وقوع آن در فوتبال باشگاهی کشور عزیزمان ایران بودیم. دختران فوتبالدوست کشورمان با آرایش مردانه وارد ورزشگاه شدند و این عنوان در حواشی اخبار بعد از برگزاری دیدارها بخصوص بازی های دو تیم محبوب پایتخت منتشر می شد.

حرفهای خواندنی2دختری که جهت رفتن به استادیوم،پسر شدند

این عنوان باعث شد تا خبرنگار «ایران» به سراغ دونفر از دختران فوتبالدوست سرخابی برود و درخصوص حضورشان در ورزشگاه صحبت کند.

پنجشنبه پنجم بهمن ماه سال 96 استادیوم آزادی یک میهمان خاص داشت. تصویر های یک دختر دو آتیشه استقلالی که با آرایش مردانه وارد ورزشگاه شده است بود و شاهد پیروزی 4 بر صفر تیمش برابر پارس جنوبی بود، به سرعت در اینترنت منتشر شد. او خودش را اینگونه معرفی می کند: «سمیرا هستم، یک دختر شدیداً فوتبالی. در کشور عزیزمان ایران فقط طرفدار استقلال هستم. در اروپا تیم های رئال، یونتوس و چلسی را خیلی دوست دارم.»

ورود میهمانان ناخوانده به استادیوم ها، اتفاق جالبی بود که در سال 96 زیاد از سال های گذشته شاهد وقوع آن در فوتبال باشگاهی کشور عزیزمان ایران بودیم. دختران فوتبال

این دختر دوآتیشه استقلالی بعد از معرفی خود ماجرای حضورش در ورزشگاه آزادی را روایت می کند: «چند ماهی بود که تصمیم داشتم به ورزشگاه بروم و جهت همین موهایم را در تمام این چندماه کوتاه نگه داشتم. البته کمی دیر جهت رفتن تصمیم قطعی گرفتم. زمانی که تصمیم گرفتم به استادیوم بروم، هیچ کس را در جریان نگذاشتم ولی بعد از این که دوستانم متوجه شدند کلی خوشحال شدند و چند نفر از دوستانم به من گفتند کهای کاش ما را در جریان کارت قرار می دادی و با هم به استادیوم می رفتیم.» ولی آیا این دختر جهت دیدن بازی های تیم های مورد علاقه اش، خود را به آب و آتش زده و مشکل این مسیر را به جان خریده؟ او این گونه پاسخ این سؤال را می دهد: «من عاشق هیجان و ماجراجویی هستم. هنگامی که عاشق یک عنوان هستی و نسبت به آن عنوان هیجان داری، حتماً جهت رسیدن به آن تلاش خواهی کرد. بعد از حضور در ورزشگاه اظهار نظرها خیلی خوب بود، من تقریباً خیلی از نظرات را خواندم که زیاد آنها راجع به جسارت من بود و آنها من را جسور دانستند. علاوه بر این همه دوست داشتند جای من باشند. البته انتقاد هم در خبر ها دیده می شد که این هم کاملاً طبیعی است.»

او در پاسخ به این سؤال که آیا ورود با صورت مردانه کار مشکل نبود؟ می گوید: «به هیچ عنوان مشکلی با گریم نداشتم چون بازی تیمم خیلی برایم باارزش تر بود، حتی به قیمت کوتاه کردن موهایم. اینکه بازی تیمم را در استادیوم ببینم و با هواداران آبی یکصدا تیم محبوبم را تشویق کنم، جهت من هیجان زیادی داشت. به خودم می گفتم که این کمترین حق ممکن من است تا جهت تشویق تیمم به استادیوم بروم. اعتقاد من بر این است که حق را باید بگیرم، احساس می کردم با این کارم به خیلی ها نشان می دهم که باید نسبت به این محدودیت اعتراض کرد.»

ورود به ورزشگاه و احساس آن جو ، از نزدیک شاید کار آسانی نباشد ولی این کار به وسیله سمیرا انجام شد و این دختر فوتبالدوست احساس خود را از روز بازی این گونه بیان می کند: «من هر لحظه دوست داشتم بازی تیمم را از نزدیک ببینم و هیجان حضور در جو استادیوم را تجربه کنم که خوشبختانه این اتفاق افتاد و واقعاً هم در استادیوم هیجان عجیبی داشتم.» یکی از موضوعاتی که باعث می شود تا این محدودیت برطرف نشود، جو مسموم حاکم در ورزشگاه ها است ولی این دختر استقلالی این عنوان را رد می کند: «برخلاف تصور خیلی ها، جو استادیوم نه تنها بد نبود بلکه عالی بود. خیلی وقت بود به این فکر می کردم که به استادیوم بروم که بالاخره توانستم و خدا هم کمکم کرد. حقیقتاً دیدن فوتبال در استادیوم لذت زیادی دارد، هنگامی که تیم مورد علاقه ات گل می زند، هنگامی که یک موقعیت از دست می رود و افسوس می خوری، هنگامی که با اختلاف تیمت پیروز می شود؛ حالت را خوب می کند.»

حرفهای خواندنی2دختری که جهت رفتن به استادیوم،پسر شدند

او که با احساس خاصی در مورد آن روز صحبت می کند، اینگونه صحبت های خود را ادامه می دهد: «برای من هیجان حضور در چنین هوا زیاد از استرس بود و همین عنوان کمکم کرد که استرس را از خودم دور کنم. حس خوبی داشتم و خالی از استرس بودم به جز گیت های ورودی که ازآنها می ترسیدم البته در وقت ورود به گیت خودم را نباختم و تا آخرین لحظه نیرومند جلو رفتم. فقط این که بعد از خوش حالی هر گل مجبور بودم سکوت کنم کار مشکل بود. کنترل کردن هیجان کار مشکل است ولی من جهت اینکه آشنا نشوم این کار را انجام دادم و خوش حالی ام را در قلبم نگه داشتم. روز فوق العاده ای بود و تیم محبوبم توانست با اقتدار پیروز شود و این جهت من ارزش زیادی داشت.»

البته در استادیوم آزادی بعضی از هواداران متوجه شدند که یک میهمان ناخوانده دارند ولی آنها چه واکنشی نسبت به این عنوان داشتند. سمیرا درخصوص این عنوان بیان می کند: «در نیمه دوم بازی چند نفر از هوادارها متوجه شدند که من زن هستم ولی خوشبختانه همکاری کردند و اتفاقی نیفتاد.»

ورود میهمانان ناخوانده به استادیوم ها، اتفاق جالبی بود که در سال 96 زیاد از سال های گذشته شاهد وقوع آن در فوتبال باشگاهی کشور عزیزمان ایران بودیم. دختران فوتبال

اما آیا واقعاً حضور در استادیوم آن هم این گونه ارزشش را دارد؟ سمیرا اینگونه پاسخ این سؤال را می دهد: «واقعاً می ارزید. وقت زندگی محدود است و ورود به استادیوم می تواند کمترین حق یک زن باشد و خدا را شکر می کنم که من توانستم به استادیوم بروم. گرچه من به آینده امیدوارم. امیدوارم که راه ورود زن ها به استادیوم باز شود و یک روزی با پوشش خودمان و به عنوان یک زن وارد استادیوم شویم و بازی های تیم محبوب مان را نگاه کنیم.»

او درخصوص این عنوان که آیا از پیامدهای حضورش در ورزشگاه اطلاع داشت؟ می افزاید: «شنیده بودم که دو، سه دختر را گرفته و از آنها تعهد گرفتند ولی به این عنوان به هیچ وجه فکر نمی کردم و باور داشتم که خیلی راحت می توانم وارد استادیوم شوم و بعد از دیدن بازی از استادیوم خارج شوم و مشکلی جهت من پیش نیاید.»

حرفهای خواندنی2دختری که جهت رفتن به استادیوم،پسر شدند

گلایه های این دختر استقلالی از اینجا شروع می شود و او به بازی تیم ملی کشور عزیزمان ایران با سوریه در مقدماتی جام جهانی اشاره می کند. در آن بازی زن های سوری براحتی وارد ورزشگاه شدند و بازی تیم ملی کشورشان را بدون دردسر تماشا کردند. او می افزاید: «در آن بازی زن های سوری در برابر چشم بانوان ایرانی وارد استادیوم آزادی می شدند در حالی که ما نمی توانستیم. این صحنه جای تأسف داشت.»

این دختر استقلالی بعد از آخر بازی تصویر های خود را در اینستاگرام انتشار داده است تا پیامی را به دیگران انتقال یافته کند. سمیرا در مورد پیامش می گوید: «این تصویر را خودم در پیج اینستاگرام گذاشتم تا به نوعی هم اعتراض باشد و هم اینکه اعلام کنم که جو ورزشگاه به هیچ وجه بد نیست. من خیلی راحت وارد استادیوم شدم و راحت برگشتم و هیچ مشکلی نداشتم.» او ادامه می دهد: «پیامم به دختران این است که اگر واقعا فوتبال را دوست دارند با این شرایط هم که شده است وارد ورزشگاه شوند و نسبت به محرومیت حضور دختران در استادیوم ها اینگونه با گریم اعتراض کنند، در کشورهای عربی این عنوان وجود ندارد و زن ها بدون دردسر وارد ورزشگاه می شوند. آیا ما از کشورهای عربی چیزی کم داریم؟»

سمیرا دلایل جالبی در خصوص علاقه اش به تیم استقلال دارد و می گوید: «اگر کمی منطقی باشیم متوجه می شویم که پرافتخارترین تیم در کشور عزیزمان ایران را نمی شود نادیده گرفت. فرد هر لحظه دنبال گزینش عالی ترین هاست که استقلال چنین شرایطی دارد. فوتبال را خیلی دوست دارم و استقلال جهت من علاقه است و هرگز نمی توانم این علاقه را فراموش کنم.» جالب اینجاست که سمیرا ورزشکار است و در یک کلوب به صورت حرفه ای تکواندو را پیگیری می کند. او می افزاید: «من از بچگی تکواندو کار کردم. ١٦ سال به صورت حرفه ای کار می کنم و دنبال این عنوان هم هستم که در لیگ زن ها با یک تیم به اسم تیم محبوبم حضور یابم.

من کلی دوست و هم باشگاهی علاقه مند به فوتبال دارم که عاشق استقلال هستند.» او آرزوهایی دارد و با بیان این آرزوها اینگونه صحبت های خود را آخر می دهد: «بزرگ ترین آرزوی من قانونی شدن حضور بانوان در ورزشگاه ها است و علاوه بر این سربلندی تیم عزیزم استقلال در میادین و مسابقه های آسیایی و داخلی، همانند گذشته. خیلی دوست دارم شهرآورد را از نزدیک ببینم. دوست دارم این بار قانونی به ورزشگاه بروم. مخصوصاً بازی های آسیایی استقلال را از نزدیک ببینم. کشور عزیزمان ایران کلی دخترهای فوتبال دوست دارد و امیدوارم مسئولین این مجوز را به ما بدهند تا بدون دردسر وارد ورزشگاه شویم.»

دختر پرسپولیسی دبل کرد!

صحبت های دختر آبی تمام شد و حال نوبت یک دختر دو آتیشه پرسپولیسی هست. زهرا خوشنواز دختری است که جمعه هشتم دی ماه در ورزشگاه آزادی بازی پرسپولیس و تراکتورسازی را از نزدیک تماشا کرد. بلافاصله تصویر های این دختر با لباس قرمز در شبکه های مجازی پخش شد که البته در نگاه اول تشخیص جنسیت او کار راحتی نبود. خوشنواز در ابتدا در خصوص مهارت در گریم می گوید: «گریمم خیلی طبیعی و مردانه بود. حتی در ورزشگاه که گاهی از خود بی خود می شدم و می ایستادم، کسی که پشت سرم بود داد می زد: «داداش بشین دیگه!» ولی فکر کنم فقط یک یا دو نفر که پشت سرم نشسته بودند، متوجه شدند.»

او صحبت های خود را این گونه ادامه می دهد: «حضور در ورزشگاه آرزویی بود که از وقت بچگی داشتم که البته جهت تحقق آن اقدام نکرده بودم ولی زمانی که تصویر «شبنم» (دختر حاضر در ورزشگاه غدیر اهواز) را دیدم تصمیم گرفتم که این کار را انجام دهم و در ورزشگاه حاضر شوم. به نوعی «شبنم» باعث شد تا من به خودم بیایم و بگویم که من هم بایدبه ورزشگاه بروم.»

زهرا در مورد تصویر های انتشار یافته در اینترنت می افزاید: «من عکسم را در اینستاگرام نگذاشتم و عکسم پخش شد، حقیقتاً خودم قصد نداشتم عکسم را بگذارم. می خواستم که صورت ام آشنا نشود تا بازهم بتوانم در ورزشگاه حضور یابم. از لحظه ای که راه افتادم به سمت استادیوم از خودم تصویر می گرفتم و جهت دوستان نزدیکم می فرستادم، به عنوان نمونه می گفتم اینجا گیت اول است یا اینجا تونل هست. گزارش لحظه به لحظه می دادم و آن ها بودند که تصویر مرا منتشر کردند.»

او هم همانند سمیرا اعتقاد است که فضای استادیوم آلوده نیست و فضای استادیوم را اینگونه تشریح می کند: «حقیقتاً بی نظیر بود. جو بسیار قشنگی بود، لحظه ورود من به ورزشگاه یکی از زیباترین لحظه های زندگی من بود. کلاً جو عالی بود و من این جو را دوست داشتم به خصوص دقیقه 24 بازی که مرحوم هادی نوروزی را تشویق کردند خیلی خوب بود البته دوست داشتم دقیقه 33 مرحوم مهرداد اولادی را هم تشویق کنند آیا که اولادی یکی از بازیکنان مورد علاقه من در پرسپولیس بود.»

البته این دختر دو آتیشه پرسپولیسی اهداف دیگری هم در سر دارد و در مورد این اهداف خود می افزاید: «می خواهم مجدداً به ورزشگاه بروم و انشاالله این کار را انجام خواهم داد. حضور در چنین هوا با وجود این ممنوعیت ها به خاطر علاقه هست. علاقه به فوتبال و پرسپولیس موضوعی است که موجب می شود تا من یا امثال من با ریسک وارد ورزشگاه شویم. علاقه من به تیم است نه به بازیکن آیا که بازیکنان می آیند و می روند و این تنها پرسپولیس است که می ماند.»

علاقه یک دختر به فوتبال عنوان عجیبی نیست ولی اینکه یک دختر در کشور ما که محدودیت حضور بانوان وجود دارد، جسارت کند و وارد چنین جو مردانه ای شود، کار بزرگی هست. او اینگونه برنامه های بعدی خود را بیان می کند: «هدف من و سایر دختران این است که این عنوان به جریان تبدیل شود، تبدیل به یک اعتراض و نماد شود. حضور زن ها در استادیوم ها خواسته60 درصد از جامعه است و این عنوان شخصی نیست. به نظر من نباید و نمی شود با این عنوان مقابله کرد و علاقه دختران به این ورزش را نادیده گرفت. اکثر تصویر العمل ها نسبت به حضور من در استادیوم مثبت بود به جز تعداد محدودی از مردم که کلاً به هر موضوعی معترض هستند.»

اما زهرا خبر هم دارد و خبر او این است: «می خواهم که بانوان با ظاهر خانمانه به استادیوم بیایند و اعتراض خود را اینگونه نشان دهند. دست روی دست نگذارند تا کار خودش انجام شود. دخترها می توانند اعتراض خود را اینگونه نشان دهند. من یکسال جهت حضور در تمرینات پرسپولیس با ظاهر خانمانه تلاش کردم ولی اجازه ورود پیدا نکردم. جالب اینجاست که ورود را جهت عموم آزاد اعلام کرده بودند ولی گفتند که عموم منظور آقایون است! نمی دانم آیا در کشور ما عموم مردها محسوب می شوند.»

او یک دختر ورزشکار است و چندین سال فوتسال بازی کرده و گلر بوده و دوستان زیادی دارد که به فوتبال علاقه مندند که اکثر دوستانش هم پرسپولیسی هستند. زهرا جهت تیم رقیب کری هم می خواند و می گوید: «ما یک ستاره واقعی روی پیراهنمان داریم. دو قهرمانی پشت هم، کلی آقای گل و کلی افتخار. آرزوی من قهرمانی پرسپولیس در آسیا است که امیدوارم این عنوان محقق شود. عاشق کل کل با استقلالی ها هستم. یک تنه جواب همه ارزش را می دهم. خیلی های ارزش واقعاً دیگر حرفی جهت گفتن ندارند.»

البته او در آخر صحبت هایش به موضوعی اشاره می کند که در ابتدای مصاحبه آن را بیان نکرده بود. زهرا نه یک بار بلکه 2 بار در استادیوم آزادی حضور یافت. یک بار بازی با تراکتورسازی و یک بار دیگر بازی با گسترش فولاد. او می گوید: «قطعاً باز هم به استادیوم خواهم رفت و در آینده نزدیک این اتفاق خواهد افتاد ولی نه با این گریم. مدتی است دارم روی یک گریم تازه کار می کنم. ولی فکر دیگری هم دارم.»

علاقه این دختر به فوتبال بی شمار است و می خواهد کارهای بزرگتری انجام دهد. او در خصوص این عنوان می افزاید: «در وهله اول نشانه مان این است که از طریق قانونی خواسته بحق مان را برآورده کنیم و امیدواریم که در آینده نزدیک هم شاهد این باشیم که بانوان ما در کنار آقایون در ورزشگاه ها حضور یابند. البته به نظر می رسد که اراد ه ای جدی در خصوص این عنوان وجود ندارد ولی این اراده را ما ایجاد خواهیم کرد. من تنها نیستم. ما که رفتیم استادیوم خیلی ها حمایت مان کردند. خیلی از ورزشکاران و هنرمندان. خود فوتبالیست ها ان شاالله کمک می کنند. زن تهمینه میلانی از این کار حمایت کرده. مجتبی محرمی از من حمایت کرد. همسر حسین ماهینی هم همین طور»

روزنامه کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: تصویر | فوتبال | فوتبالی | ورزشگاه | استادیوم | استادیوم | فوتبالیست ها | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz